Naukowcy chociaż prowadzą od dawna badanie na temat ras , często nie znajdują dowodów na poparcie swoich tez. Nie ma dowodów na istnienie tzw. czystych ras. Nie ma biologicznego uzasadnienia dla zakazu małżeństw mieszanych ludzi różnych ras. Chcemy podkreślić, że równość w możliwościach życiowych i równość wobec prawa, jako zasady etyczne, w żaden sposób nie zależą od tego, że ludzie są w równy sposób wyposażeni przez przodków.

Uważamy za celowe stwierdzić formalnie fakty obecnie naukowo udowodnione, a dotyczące różnic pomiędzy osobnikami i grupami ludzkimi. W sprawie ras podstawą klasyfikacji są jedynie cechy fizyczne. Nie ma podstaw dla przekonania, że grupy ludzkie różnią się między sobą w swych wrodzonych możliwościach rozwoju intelektualnego i uczuciowego. Niektóre różnice biologiczne między ludźmi w obrębie jednej rasy mogą być bardzo duże, a nawet większe niż podobne różnice biologiczne pomiędzy rasami. Niektórzy naukowcy zdają się nie zauważać tej prawidłowości. Znane są ogromne zmiany społeczne, które nie były w żaden sposób związane ze zmianami w typie rasowym, chociaż na przełomie wieków takie znaczenie chciano im przypisać. Nie ma dowodów, że mieszanie się ras prowadzi do skutków niekorzystnych z punktu widzenia biologicznego. Naukowcy twierdzą, że nie ma też dowodów przeczących temu stwierdzeniu. Społeczne skutki mieszania ras, dobre czy złe, są zwykle rezultatem oddziaływania czynników społecznych. Naukowcy na pewno będą jeszcze przez stulecia prowadzili na ten temat badania.
Powiązane artykuły:- O rasach z przymrużeniem oka
Istnieją nawet rasy pluskiew: Cimex lectularius jest pluskwą człowieka białego, a Cimex rotundatus — Murzyna (te dwa gatunki mają nawet różne liczby chromosomów). Karol Darwin... - Czy należy walczyć z mieszaniem ras ?
Czy należy walczyć o zapobieganie dalszemu zanieczyszczaniu ras? Największe mieszane grupy rasowe : topnieją w południowej Afryce, w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej i na... - Czy wojna jest koniecznością biologiczną ?
Czy wojna jest koniecznością biologiczną ? Na to pytanie próbują odpowiedzieć od wieków nie tylko filozofowie, ale przede wszystkim naukowcy. Niektórzy naukowcy decydują się na...